zpět na hlavní stranu
co je to "brýždit"
Zobraz výsledky

Naši sponzoři

Obec Horní Bečva

Prostřední Bečva

GALA

Lucafe

spoj.se

Kolotechna

Robe

Dioflex

Výtahy Španihel

Autopilot

ON Semiconductor

S.W.A.H.

Hotel Duo

9. Valašský orieňťák & minifestival – historie závodu

HISTORIE:

Valašský orieňťák se koná od roku 2004 v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd v okolí obcí Horní a Prostřední Bečva. Hlavní závod, pořádaný hned v několika kategoriích jednotlivců i dvojic je rovněž doprovázen dětskými závody, zábavnými soutěžemi a večerním hudebním programem.

Prvního ročníku se zúčastnila jen hrstka odvážlivců a organizace byla lehce improvizovaná. Přesto se tento ročník stal dobrým odrazovým můstkem pro pořádání dalších ročníků a umožnil nám získat cenné zkušenosti. V průběhu let se Valašský orieňťák vyšvihl na takřka profesionální úroveň. Počet závodníků rok od roku stoupá a v posledním 8.ročníku odstartovalo téměř 180 osob. Díky spolupráci s Kartografií HP se účastníkům závodu dostává kvalitních mapových podkladů. Od roku 2006 se používá elektronický razící systém SportIdent, který je běžně používán na mezinárodní úrovni orientačních závodů.

V rámci doprovodného programu si mohli závodníci i široká veřejnost vyzkoušet celou řadu aktivit jako jízda na lehokole, excentrické koloběžce, tandemovém kole, chůzi na slackline, k vidění byly exhibice na koloběžkách či trialových kolech. Ve večerním programu se představilo množství kapel, konkrétně HOO – HOO coctail, Nagauč, Backfliping dog, Stetson, Z horní dolní a dál na jih, Weget, The Kitchen, Koridor, Emergency Exit, Bílá Vdova, Tabáskova Partyja nebo Steel Balls. V posledních dvou ltech jsme koncert pojali formou minifestivalu, kde se představilo 5 interpretů. Program se shledal s úspěchem a chceme v této formě nadále pokračovat.

Spolek Ohlá klika šlape na RS WordPress s Texy!