zpět na hlavní stranu
co je to "brýždit"
Zobraz výsledky

Naši sponzoři

Obec Horní Bečva

Prostřední Bečva

GALA

Lucafe

spoj.se

Kolotechna

Robe

Dioflex

Výtahy Španihel

Autopilot

ON Semiconductor

S.W.A.H.

Hotel Duo

Otevření sezóny na Rychlebských stezkách 1.5.2010 – report

kolovýlety | 2. 5. 2010 | autor: psycho

Vážení a milí ohloklikáci i kolemsurfující spoluobčané,
byl jsem vyzván, abych vypotil pár slov (1037) o víkendové návštěvě Rychlebských hor, potažmo Rychlebských stezek, které zažily v pořadí už druhou a rozhodně ne poslední invazi Ohlé kliky. Sestava účastníků se do poslední chvíle dynamicky měnila, ale nakonec v pátek 30.4.2010, okolo svačiny, vystřelil z Rožnova pod Radhoštěm v oblacích dýmu ze spálených pneumatik Roubyho bílý pártyvan ford transit nacpaný velocipedy, předimenzovanou zásobou alkoholu a posádkou ve složení (v abecedním nepořádku) Rouby, Honcek, Alikátor, Stanley, Mára a za něžné pohlaví Srnéčka. Po mezpřistání ve Valmezu přibyl ještě sympatizant Ohlé kliky celoodpružený velocipedista Milan.
Váš laskavý vypravěč do Rychleb cestoval z Brna, kde naložil ještě Denisu (kódové označení MHI) a okolo 19:30 vystřelil z Brna v oblacích spáleného propanu a butanu se stejným cílem jako Roubyho pártyvan.
Co přesně se odehrávalo v bílém pártyvanu během cesty na místo činu se asi už nikdy nedozvíme, protože posádka nebyla schopna podat žádnou věrohodnou zprávu. Z útržkovitých informací je patrné, že už při míjení přeškrtnuté cedule Rožnov pod Radhoštěm se srdnatě jali likvidovat všechen alkohol v pártyvanu. Po příjezdu na místo činu pak nebylo zcela zřejmé, kdo koho vlastně zlikvidoval. Jako učebnicový příklad totálního nasazení bych mohl jmenovat Alíka, který svoje játra přetočil do červených otáček už někde poblíž Hradce nad Moravicí, kde přestal ukládat data do dlouhodobé paměti, a po chvíli upadl do pohotovostního režimu. Z archivních fotografií vyšlo najevo, že si po chvíli vyžádal urgentní zastávku, řidič mu překvapivě promptně vyhověl a posádka bleskově vyklidila cestu ke dveřím. Na další fotografii pak v nedůstojném předklonu něco usilovně hledá v trávníku u cesty. Při ohledání Roubyho pártyvanu v sobotu ráno se ukázalo, že kromě provozních kapalin vozidla přežil cestu pouze jeden jediný Radegast Birel, který se ukryl pod sedadla. Ohlá klika nebere pitný režim během cesty na lehkou váhu a tak si pomalu ale jistě budujeme v Černé Vodě reputaci těch, kteří “se vždycky zřídili už před akcí”.
Cesta laskavého vypravěče z Brna byla o poznání klidnější, když pominu moment, kdy jsme s navigátorkou Denisou zabloudili do vysokohorské vesnice Vikantice, kde se nejspíš v okolních lesích natáčel horor Blair Witch.
Po příjezdu do Černé Vody ve 22:33 jsme našli opuštěný partyvan, který hlídal Alík v pohotovostním režimu po celou noc. Na základně u Druhanů nám bylo řečeno, že zbytek posádky vyrazil do blízkého restauračního zařízení. Před hospodou jsme v něčem podobném autobusové zastávce narazili na dvě spící těla a po bližším ohledání se ukázalo, že jde o Máru a Honcka. Nereagovali na pozdrav ani na tleskání u hlavy, pročež jsme se přesunuli do útrob restaurace. Tam už nás čekaly známé tváře v různém stádiu rozesmátosti a společenské únavy. Chvíli poté se do hospody přihnala zelená peprmintová tsunami, která s sebou strhla i Vašeho laskavého vypravěče. Na základnu ke Druhanům jsme se dokymáceli kolem 3 hodiny ranní. Po krátkém, ale intenzivním spánku spravedlivých nás čekala královská snídaně v režii Zdeny Druhanové, která trhala rekordy v pohostinnosti z loňské návštěvy O.K. Následovala kontrola velocipedů a zrychlený přesun na start stezek. Laskavý vypravěč přípravu podcenil, tak lepil duši, pak na 1,7 km ulomil patku přehazovačky a byl nucen odjet trasu na vypůjčeném postarším velocipedu, jehož přední vidlice měla zbytkový zdvih 2,5 cm, což slibovalo nepříliš konejšivou jízdu.
Nejlepší obrázek o tom, jak to na stezkách vypadá, podává poetická videoreportáž MTBS, kterou najdete na jůťůb.com pod názvem “Rychlebské stezky MTBS videoreport”

report” http://www.youtube.com/watch?v=cD9iluJ1MVc

Za sebe můžu říct, že to až tak poetické nebylo, zejména počáteční nabírání výšky. Když jsem pak po vyšlapání stoupacího chodníku s infarktem v zádech a zpocený jako vrata od chléva uviděl mladou rozesmátou odpočatou cyklistku s cigaretkou v ruce, která očividně absolvovala stejné stoupání úplně bez problému, došlo mi, že loňská forma skončila s rokem 2009. Během poskakování po balvanech Walesu jsem jednou či dvakrát opustil kolo nestandardním způsobem prostorem nad řidítky, ale jinak proběhlo vše jak mělo.
Cestou nás míjeli rychlejší a o poznání méně vytřesení jedinci s celoodpruženými velocipedy, proto jsme pojali myšlenku využít skvělé příležitosti a vypůjčit si celoodpružené speciály zn. Merida v hodnotě 60-80 tisíc kč. Tento výrobce to pojal jako reklamní akci a rozpůjčoval anonymním cyklistům 20 (+ / – autobus) kol za vpravdě lidových 50 kč/kolo. Ohlá klika to měla grátis, heč. Zde je třeba vypíchnout, že pohyb terénem na celoodpruženém kole pro nás byl zcela novou zkušeností, která dala jízdě po Rychlebských stezkách úplně nový rozměr. Byli jsme jízdními vlastnostmi opravdu nadšení a jsem přesvědčen, že nejeden ohloklikař napíše o celoodpružený velociped Ježíškovi (stoprocentně Honcek a já). Pro laskavého čtenáře bude jistě zajímavá informace, že tyto velocipedy tam budou k dispozici po celou sezónu volně k zapůjčení za poplatek 200 kč. Když jsme kola s těžkým srdcem vraceli chlapíkům od Meridy, začínal už u hospody/hotelu Na Radosti doprovodný program.
Na pódium nejprve vyskočili mladí příslušníci hudebního tělesa se jménem “Koblížci”. Jejich vizáž byla silně inspirována chlapci z emokapely Tokio Hotel. Odbarvené ofiny vlekli za sebou po zemi a texty odpovídaly jejich věku (16-17 let odhadem). Spíš než Koblížci by se mohli jmenovat Černá Voda Hotel. Následovala nutná hygiena na základně u Druhanů, protože jsme cestou po stezkách vymetli každou kaluž a ani jeden dres nezůstal suchý. Po návratu Na Radost sáhla do strun kapela NIL, která posluchačům poskytla podstatně kvalitnější kulturní zážitek, než  Černá Voda Koblížci Hotel. Příjemný pohled byl především na atraktivní zpěvačku, která měla vlasy delší než nohy (že Máro? :) . Rovněž velmi zábavné bylo sledovat několik silně podnapilých adolescentů, oblečených jako hiphopeři, ale pogující jako pravověrní punkáči. Po konci hudební produkce přišel čas na volnou zábavu, nenucenou konverzaci, konzumaci a taneční kreace do časných ranních hodin, v čemž Ohlá klika vyniká nejvíce. V neděli mírně poprchalo, tak skupina Valachů, Valašek a několik místních kolmo vyrazila na odpočinkový výlet za účelem objevování krás kraje v podobě Nýznerovských vodopádů. Po návratu na základnu do Černé Vody jsme ještě naposledy vydrancovali Zdeně kuchyň (výborný oběd) a po naložení kol a zavazadel do partyvanu (tetris styl) jsme se okolo 16h rozloučili s výhružkou, že tam rozhodně nejsme naposledy.
Závěrečné hodnocení je tedy veskrze kladné. Díky možnosti vypůjčit si za pakatel na místě kolo, na které nenašetříte ani za rok, se případné další návštěvy Černé Vody velmi zpříjemňují a zjednodušují.

Tolik víkend s Ohlou klikou očima laskavého vypravěče.

www.rychlebskestezky.cz

13 komentáře k článku “Otevření sezóny na Rychlebských stezkách 1.5.2010 – report”

 1. Vláďa říká:

  Další zajímavá akce http://www.akcebilykamen.cz :wink:

 2. alina říká:

  Ježíšku, Ježíšku, já bych taky jedno celopéro chtěééél!!

 3. hONCEK říká:

  nevím, jestli jsi byl dost hodný…

 4. Verun říká:

  Nejlepsi report vsech dob. Ale co je na tom uplne to nej? Ze je to do puntiku pravda. :wink:

 5. hyňas říká:

  To není report,ale přímo román,fšecko sa ale tak stalo fáákt!!! :mrgreen:

 6. ZelvA říká:

  Hm tak sem zase prosvihl paradni akci. Vyborny report! Kvalita odpovida autorovi – viz report z IV orientaku. A chvalim napad zakoupeni celoodpruzenych velocipedu :wink:
  Tak co kdy se jede do Rychleb znova ?

 7. ZelvA říká:

  PS mate na Ohloklikackem webu zimni cas jak se tak divam. :roll:

 8. verun říká:

  Zelva akce Černá Voda bude v červenci,datum se upřesní!!!

 9. krista říká:

  Nemůžu si to odpustit, ale srdce necyklistky leč češtinářky (už to tak asi bude) plesá, hezky, Matěji :wink:

 10. psycho říká:

  Diky za priznive ohlasy, to se psalo samo :mrgreen: Jeste bych k tomu clanku doplnil, ze z osobnich zkusenosti ohle kliky vyplyva, ze nejlepsi styl, jak absolvovat okruhy, je vypit predtim 0,3 – 0,6 litru vina. Netusime jeste uplne presne, jakymi mechanismy je to zpusobeno, ale jizda je pak o mnoho uvolnenejsi, plynulejsi a mene namahava. :wink:

 11. Srnka říká:

  a kdo to všechno zpískal???já, že :oops: čili máme nového reportéra

 12. Haldy říká:

  Vyborny vylet s vybornym reportem….jen tak dal ;-)

 13. Lukas Dostal říká:

  My tam byli az nekdy v cervenci… ale bylo to super…:-) zajel jsem si to 2×…:-) a verim ze dalsi jizda by byla mnohem lepsi…:-))))

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.

*
Pokud jsi člověk opiš prosím text z obrázku
Anti-spam image

Spolek Ohlá klika šlape na RS WordPress s Texy!