S.W.A.H.

Hotel Duo

17. Valašký orieňťák – výsledky, report, foto

aktuality, závody | 23. 6. 2021 | autor: hONCEK

17. Valašský orieňťák to není jenom mapa, bloudění, pot, ale i radost v cíli jak pro dospělé, tak i pro děti. Po loňském 16. Valašském cOrieňťáku to letos vyšlo konečně “naživo”! V sobotu 21. srpna 2021 po desáté hodině dostalo do rukou mapu 69 závodnic, závodníků a závodňáčat rozdělených do devíti kategorií – letos byla novinkou kategorie běžecká. V souboji mezi sebou, ale i se sebou samými je čekalo třicet míst a dost možná se vydali i do končin, kde nikdy nebyli, nebo by sami od sebe ani nikdy nejeli. Až tři a půl hodiny si mohli užívat zážitku v rozmezí nadmořských výšek 460 až 936 m n. m. s překročením několika bečvanských údolí, sjezdů, ale i výšlapů odměněnými výhledy na kontroly, které už mají za sebou. Na šťastné kontrole číslo třináct si pak mohli dobít energii na tradičně vyšperkované občerstvovací stanici.

Celkem bylo všem započteno 60 341 bodů. Nejvíce se o to z mužů zasloužil Lubor Grigorescu (2008 b), mezi ženami se královnou stala místní borka Lenka Kokošková (1508 b), nejlépe kmital nohama David Šmahel (1185 b), maminka s croozrem Iva Hapalová s malou princeznou Evičkou (565 b). Bez zbytečných diskuzí byly nejlépe sladěné dvojice žena-muž Mičulková-Tichý (1653 b), parťačky v kategorii žena-žena pak Mouralová-Hrubá (1170 b), mezi muži si nejlépe sedli Konvičný-Zahradníček (1831 b) a ve dvojici součtu věkem nad 80 kralovali Liebel-Daněk (1650).

Jak bývá našim zvykem, tak oceňujeme i různé nadlidské výkony a perličky. Nejlepším bečvanem byl pasován Lukáš Pisárik (1941 b) – rodinným klanem pak Grigorescu-Hapalovi 3x první místo (kategorie M, M40 a C) – titul heroický výkon byl udělen Luce a Aňuli Chovancovým za společný běh s kočárkem (423 b) – ne až tak populárním plachtičem byl letos poznamenán Pavel Ambrož, ale i tak mu to cinklo třetím místem v kategorii M40 (1922 b) – drtikolem byl na jeden rok jmenován Radek Křenek, který dovezl do cíle až druhý bicykl!

Samozřejmě myslím i na závodníky do budoucna! Nejen proto je vždy na programu i dětský závod. Letos si za námi našlo cestu 60 dětí, které startovaly v 9 kategoriích! Pro děti byl připraven dvoukolový okruh s překážkami, ale hlavně spoustou hecujícími fanoušky. Ti nenechali děti ani chvilku odpočinout a hnali všechny směrem do cíle. Na děti věkem 10 až 12 let pak čekala mapa z velkého závodu, kde měli sami dojet na 2 kontrolní body (1 a 13). Starší děti 13 až 15 pak měli  pak body 4 (3-6-13-16). Pro mnohé z nich to byl jejich první závod na odrážedle, kole,  nebo s mapou a zvládli ho, čím mají náš velký obdiv! Každá malý i velký závodník se stal šampioném a proto byl i oceněný.

Snad se Vám všem na orieňťáku líbilo, užili jste si to a doufáme, že šla cítit dobrá atmosféra. Moc Vám děkujeme, že jezdíte, těšíme se na Vás a máme Vás moc rádi!

Vaši zelenáči z Ohlé kliky!!!!!!!

Prosím pokud máte GPS záznam, nebo dokud si pamatujete kudy jste tlačili, jeli, nebo bloudili, prosím Vás, zakreslete Váš postup.

17VO-postupy 17vo-plakat 17VO-vysledky

Foto hlavní závod

17VO-hlza 17. Valašský orieňťák - vyhlášení hlavního závodu

Foto dětský závod

17. Valašský orieňťák - dětský závod 17. Valašský orieňťák - vyhlášení dětského závodu

Za vymazlené fotky děkujeme Lordovi Tomášovi Porubovi :)