zpět na hlavní stranu
co je to "brýždit"
Zobraz výsledky

Naši sponzoři

Obec Horní Bečva

Prostřední Bečva

GALA

Lucafe

spoj.se

Kolotechna

Robe

Dioflex

Výtahy Španihel

Autopilot

ON Semiconductor

S.W.A.H.

Hotel Duo

Spontánní cyklojízda Rožnovem k světovému dni cyklistiky – Tiskové prohlášení k Světovému dni cyklistiky v Rožnově pod Radhoštěm

kolovýlety | 26. 9. 2011 | autor: Rouby

V rámci Světového dne cyklistiky jsme projeli městem, abychom upozornili, že situace cyklistů v Rožnově není vyřešena existencí cyklostezky údolím Bečvy, z tohoto důvodu jsme také absolvovali trasu, která se cyklostezce zcela vyhnula. Je výborná pro cestování mezi městy našeho mikroregionu, ale pro pohodlnou přepravu v rámci města by ještě bylo třeba mnohé zlepšit.

Pokud se zaměříme na lidi, kteří využívají kolo jako dopravní prostředek k dopravě do práce, na nákup, na poštu, na úřad, uslyšíme mnoho stížností na nebezpečné a nedořešené úseky. Mezi problematické patří především hlavní světelná křižovatka U Janíků, kde by jediným řešením bylo vybudování pruhů pro cyklisty, podobná situace je na mostě ulice Nádražní, který je pro souběžnou dopravu cyklistů a automobilistů příliš úzký a vzhledem k výšce chodníku je poměrně nebezpečný, cesta na Vidče i na Hutisko je problematická zúženou vozovkou, podobná situace je v zatáčce pod krytým bazénem, kde jsou navíc chodci od garáží vyvedeni na vozovku bez možnosti dostat se na chodník, který je na protější straně. Takových míst je v Rožnově mnoho.

Samotná cyklostezka má tři velké problémy – most na Bučiska, most Nádražní a přejezd u Eroplánu, u žádného z mostů se trasu nepovedl bezproblémově napojit. U Bučiského mostu chybí část cyklostezky a cyklisté se ocitají na místní komunikaci v jejím nejužším místě, Nádražní ulici je nutno překonat za použití přechodu pro chodce a to v místě vzdáleném od cyklostezky, na obou místech turisté často bloudí. U Eroplánu není pro řidiče značen přejezd cyklistů přes silnici.

Městský mobiliář je pro současné cyklisty naprosto nevhodný, zejména stojany na náměstí mohou modernější kola poškodit (osmice, poškození kotoučů) a kola s rychloupínacím systémem nelze k takovému stojanu bezpečně přimknout.

Vzhledem k tomu, že v našem městě pozorujeme i další problémy – k bezbariérovosti máme ještě daleko a pohodou chodců se také nikdo nezabývá, bylo by více než vhodné, aby město zřídilo komisi pro pěší a cyklistickou dopravu, která by se touto problematikou zabývala.

Cyklisti

Jeden komentář k článku “Spontánní cyklojízda Rožnovem k světovému dni cyklistiky – Tiskové prohlášení k Světovému dni cyklistiky v Rožnově pod Radhoštěm”

  1. Tomáš Veselka říká:

    Dobrý den,
    zcela souhlasím. Několikrát jsem psal na MěÚ RpR, ale jak je vidět stále se nic podstatného neděje. Vy máte nějakou odezvu na poukázané problémy? Co na to úředníci?

    TV

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.

*
Pokud jsi člověk opiš prosím text z obrázku
Anti-spam image

Spolek Ohlá klika šlape na RS WordPress s Texy!