zpět na hlavní stranu
co je to "brýždit"
Zobraz výsledky

Naši sponzoři

Obec Horní Bečva

Prostřední Bečva

GALA

Lucafe

spoj.se

Kolotechna

Robe

Dioflex

Výtahy Španihel

Autopilot

ON Semiconductor

S.W.A.H.

Hotel Duo

Reportáž – WÖLZER & ROTTENMANNER TAUERN

akce | 1. 10. 2009 | autor: Dandi

Málo navštěvovaná skupina Nízkých Taur, svým charakterem velmi blízká Nízkým Tatrám. Převážnou část hřebene, jehož výška neklesá pod 2000 m, tvoří horské louky, kotliny s průzračnými jezery u nichž se přímo nabízí rozpoutání velkolepých večůrků.

O tom, že je tato oblast turisty opomíjena jsme se opravdu přesvědčili,

- za 4 dny jsem potkali celkem 8 lidí

2 Rakouské pastevce, kteří měli známou v Halenkově a jejich pastevecký pes pocházel rovněž z Valašska, bohužel na povely “lehni a lapni si” nijak nereagoval, svůj český původ však prokázal zvýšenou aktivitou při vytáhnutí “české” Tatranky.
2 rakouské turisty přicházející nalehko z našeho protisměru, kteří když zjistili kam jdeme uznale zabručeli a s výrazem “To jsem zvědavý s těmi batohy.” pokračovali dále…
2 Pravděpodobně ilegální sběrače brusinek, protože nereagovali na naše hřmotné “GRÜSS GOTT” a nebo neznali božského Káju.
A 2 ks personálu na Edelraute Hütte – Rumuna, který moc neuměl Německy, ale poznal, že jsme Češi, protože měl švagrovou Češku (bohužel neuměl ani pořádně zaklít). Majitele chaty, který se s námi bavil jen u placení a ani univerzální sbližovadlo nepomohlo, neb prý vůbec nepije.

Počasí relativně přálo, nechalo nás otestovat všechno naše vybavení od rukavic až po šortky, to asi proto, aby jsme neměli pocit, že jsme si něco brali zbytečně.
Sestava čítající 15 členů z toho 6 holek a 9 kluků ve věku cca 20 – 55 byla velice rozmanitá, takže se dalo s každým poklábosit o něčem jiném, každý zvolil své optimální tempo a na předem daném místě se skupina sešla. Původní namyšlený “Bianco plán” nám lehce narušil poslední den, kdy postup kopíroval sinusoidu tz. 300 výškových metrů nahoru 300 m dolů 300 nahoru atd. okořeněný místy větrem tak prudkým, že jsme váhově slabším kolegům přilívali vodu do čutor a dále spestřený téměř lezeckou pasáží nezaznačenou v mapě a komentovanou výrazy typu “Masakr” “HMMMM” “Aspoň pořádný adrenalin” “Drsný”  zakončenou větou vůdce “Ták jsme se všichni trochu VYBÁLI”

Vyčerpání “Pekelnou sinusovkou” a tlačeni časovou ztrátou, jsme dorazili do sedla před Kleine Bösenstein (malý zlý kámen ;) kde jsme se rozdělili na team Alfa, který sešel do udolí a snažil dorazit do cílového místa, tedy zmíňované chaty Edelraute Hütte, snadnější cestou a team Beta, který pokračoval dle plánu tz. 600 vyškových nahoru a 700 m dolů k chatě, kde se teamu Beta podařilo dorazit ještě za šera a team Alfa tak předběhnout o celé jedno kvasnicové pivo značky Edelweiss.
Celá akce byla zakončena ještě několika Edelweissy a následovalo stavění stanů při čelovkách, pro mnohé nezapomenutelný kulturní zážitek. Výběr místa, který proběhl téměř naslepo, byl později hodnocen jako velmi “romatický” – Nadherné jezero, téměř jako zrcadlo, olemováno nadhernými sosnami, odráželo podzimní masiv Grosse Bösensteinu (velký zlý kámen) a celou noc nás v hluboké tónině doprovázel poblíž stojící jelen v říji,  pro jehož touhu najít si ideální partnerku neměli někteří měně romantičtí kolegové pochopení. Po romantické snídani jsme se přesunuli k minibusu a v 20:00 SEC jsme již vítali své blízké -

ale dost již bylo slov, posuďte sami, jestli to stálo za tu dřinu…

Stránky a Fota  Davida Linharta

WÖLZER&ROTTENMANNER TAUERN 24. – 28.9. 2009

Ohlé i neohlé kliky,  přátelé, kamarádi,

Pokud nevíte jak naložit s jedním dnem dovolené, můžete se připojit na akci Wölzer & Rottenmanner Tauern, která se uskuteční od 24.9. – 28.9.2009.

Připadní zájemci se mohou obrátit na mě daniel.bartek@gmail.com

S Davidem Linhartem jsem se podobné akce učastnil už dvakrát a nezbývá než doporučit, (s dobrými lidmi v krásných horách ;-) )

Radstadter Tauren 2008

Wölzer&Rottenmanner Tauern

Málo navštěvovaná skupina Nízkých Taur, svým charakterem velmi blízká Nízkým Tatrám. Převážnou část hřebene, jehož výška neklesá pod 2000 m, tvoří horské louky, kotliny s průzračnými jezery u nichž se přímo nabízí rozpoutání velkolepých večůrků.

1. Termín: 24.9. – 28.9. 2009 (5 dnů, z toho 1 pracovní)

2. Program: nenáročný přechod hřebene s možností konání velkolepých večůrků

3. Trasa: Luhačovice- Zlín- Otrokovice- Uherské Hradiště- Mikulov- Wien- Bruck an der Mur- Hinterwinkel a zpět

4. Cena: 2 500,- Kč (  uhradit 2 500 Kč do 15. 9.)

5. Ubytování: vlastní stan, horská chata, širák

Úhradu proveďte na účet KB č. 35-8984290237/0100 do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte jméno a příjmení a název akce, nebo formou složenky typu C na adresu: Daniela Linhartová, V Cihelně 873, 763 26  Luhačovice

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.

*
Pokud jsi člověk opiš prosím text z obrázku
Anti-spam image

Spolek Ohlá klika šlape na RS WordPress s Texy!