zpět na hlavní stranu
co je to "brýždit"
Zobraz výsledky

Naši sponzoři

Obec Horní Bečva

Prostřední Bečva

GALA

Lucafe

spoj.se

Kolotechna

Robe

Dioflex

Výtahy Španihel

Autopilot

ON Semiconductor

S.W.A.H.

Hotel Duo

V SEDLE kola ~ 27. září ‘09 – oprášený staronový článek

kolovýlety | 21. 9. 2009 | autor: hONCEK

Ahoj všichni! Po počasově nevydařeném minulém hromadném cyklovýletě se pouze oprášil článek a cíl i trať  zustává stejná. Na tento prodloužený víkend se plánuje jedno z posledních kolových setkání doprovázené družbou s Černou Vodou. Neváhejte! Nelenošte! Ukažte se!Tentokrát je v plánu, po minulé návštěvě jednoho z nejhezčích údolí Beskyd, zavítat na hřeben Javorníků, který naskýtá pohledy na královnou Beskyd Lysou horu spolu se Smrkem, Kněhyní a celým Radhošťským hřebenem. Celou výpravu zakončíme na Soláni, kde se rozjedem každý svým směrem.

Sraz: 27.9. 2009 v 10:00 na parkovišti na Bumbálce, kde se dopraví každý po své ose, jak je libo. Opět je možnost ulehčit si cestu cyklobusem, který vyjíždí z ValMezu v 7:50 a z RpR v 8:15 (viz Valašský cyklobus).

Popis tratě: Převážná část vede po lesních a polních cestách, proto doporučuji horské kolo. Trasa vyznačená na mapě je dlouhá 41 km a je zvládnutelná každým. V případě krajní nouze je spousta variant zkrácení, stejně jako možnosti využít k dopravě do domovů vlak.
Celkově nastoupáme cca 580 a sjedeme cca 660 výškových metrů.

V případě extrémně vlídného počasí se naskýtá možnost si trať protáhnout na dva dny a přespat na některé z chat cestou… uvidíme :)

Těší se banda Ohloklikácka!

Mapa

Mapa trasy květen 09

výškový profil

Profil trasy - květen 09

8 komentáře k článku “V SEDLE kola ~ 27. září ‘09 – oprášený staronový článek”

 1. Charles říká:

  Ahoj všichni kolem posedlí, hned nazačátku napíšu, že traasa je výborná. Já nejsem posedlý kolem, dvěma jen někdy, čtyřma nejčasatěji. Loni jsem tuto trasu s jiným zakončením (výjezd Miloňovem na Benešky) absolvoval s Honzou a Jitkou. A řeknu Vám, supr. Ke konci sil ubývalo, přiznávám, ale to bylo tím, že svůj zadek jsem si hýčkal celý rok autosedačkou. Občerstvit se dá lehce na Kasárnách a pak na Kohůtce. Mezi tím bufet nenajdete. Ale to nevadí . . Stejně bude pršet :-d … Ten výhled a ta dlouhá jízda po hřebenu, supr. Opravdu. Dlouhá jízda bez šlapání po hřebenu zakončena sjezdem (buď po sjezdovce/cesta) z Kohůtky dolů .. to mám rád. 8-)
  Shrnutí : Suma sumárum pěkná projížďka pro všechny z vyjímkou dětí do tří let z důvodů vdechnutí malých částic. Určitě bude pěkné počasí. Prší jen tehdy, když si beru dovolenou. A v sobotu v práci nebudu. ;-)
  Takže ještě jednou pro všechny kdo to ještě nepochopili : jeďte! Hoj

 2. Karel od Bok(ů) říká:

  Hehe dobře popsaný :-) trasa parádní. Taky vyjedu pokud mě neskolí nějaká nemoc nebo autobus :-)

 3. Lenka říká:

  Ahoj, jsem z Karlovic. Tuto trasu mam nejradeji a vyhledy z Javorniku jsou uzasne, jen ten zaverecny vyjezd na Solan pak muze byt docela zahul!

  Skoda, ze v tu dobu nebudu doma, tak snad mi to vyjde priste :-) )

  Lenka

 4. Evuška říká:

  Ahojda všem ohloklikákům(klikařům) :-)

  zavítala jsem na tyto stránky poprvé a musím uznat,že jste skvělá banda.

  Pokud se tedy může vašich výkletků zúčastnit každý, lituju toho, že zrovna 20. nemůžu.

  Ale příště se ráda připojím, bude-li možno.

  Hoj všem bike nadšencům a a´t se výlet vydaří….

  Eva

 5. Radovan říká:

  Doporučoval bych pozměnit začátek trasy a to: sjet někudy do Makova (možností je spousta :-) ) a pak po hlavní na Melocik a nebo po žluté do osady Gregušovci a pak pokračovat na Kasárna. Je to sice delší, ale určitě mnohem hezčí úsek s výhledy na slovenskou stranu než od partyzána do sedla pod Lemešnou.

 6. hONCEK říká:

  V sobotu cca v 10h bude sraz u potravin Davidova s možností vydat se na nějakou kratší vyjížďku v okolí HB… zájemci nechť se zjeví 8)

 7. Terka říká:

  Ahoj Honzo! ty kola jsou zitra v so 26. 9. 09 nebo v ne 27. 9. 09? dík za odpověď

 8. hONCEK říká:

  čaaau v “so” neboli dnes je jenom projížďka Martinák Hlavatá a dále a hlavní vyjížďka je v nedělu ;)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.

*
Pokud jsi člověk opiš prosím text z obrázku
Anti-spam image

Spolek Ohlá klika šlape na RS WordPress s Texy!