zpět na hlavní stranu
co je to "brýždit"
Zobraz výsledky

Naši sponzoři

Obec Horní Bečva

Prostřední Bečva

GALA

Lucafe

spoj.se

Kolotechna

Robe

Dioflex

Výtahy Španihel

Autopilot

ON Semiconductor

S.W.A.H.

Hotel Duo

Útok na Brno

kolovýlety | 17. 6. 2007 | autor: hONCEK

Už dávno jsem přemýšlel, jestli by se dalo za jeden den ujet od nás z Bečev do Brna. Pokukoval sem v mapě kudy tudy a jak by to šlo. Až jednou jsem se s tímto nápadem svěřil Vaškovi.

Vašek Hornobečvanobrňák coby velký cyklista už tuto trasu několikrát absolvoval a tak bylo jasné, že se o to s Vaškem pokusíme + sehnal jsem výborného průvodce.

Trasa:
HB – Rožnov pod Radh. – Valašské Meziříčí – Lhotka nad Bečvou – Na Valše – Na Kačeně (Cyklotrasa Bečva) – Skalička – Teplice nad Bečvou – Zbrašov – Helfštýn – Lipník nad Bečvou – Přerov – Troubky – Prostějov – Plumlov – Stínava – Sloup – Blansko – Letovice – Ivanovice – Brno (Královo Pole)

Najeto:
Cca 205 km

Počasí:
Z počátku zataženo, dvě přeháňky pak vyčaseno – slunečno

Klábosení:

S parťákem Vaškem jsem se domluvil, že v neděli dojede vlakem do Teplic, kde si dáme sraz a následně vyjedeme směr Brno – mi neznámo kama :)

Vyjížděl jsem v 8 hod, netušíc co mě dneska ještě všechno čeká. Do Valu se jelo pohodově a trasa ubíhala dobře. Dvojitá přeháňka byla jako příjemné osvěžení. Nechtěl jsem cestovat do Teplic po státní cestě a tak jsem volil cestu zadem do Lhotky s využitím Cyklotrasy Bečva s trojitýma uvozovkami. Mezi rybníky u Milotic jsem se zasekal a výsledkem byla polní cesta prorostlá travou a dvě koleje písku. To bylo ještě v pořádku a neutušil jsem co se na mě chystá. Trávy přibývalo, písku co by stopy ubývalo, až byl jen lesní chodníček, prolínaný zprvu lopuchy, následován kopřivami až se transformoval na stezku lesní zvěře. V tom se mi po levici zjevil pohled na Bečvu. “Jízda” se stala bitvou o přežití! Hlavně nezastavit nebo ztratit rovnováhu. Vysvobozením mi byl kovový a narezavělý most – v mých očích v momentální situaci nejlepší a překrásná moderní stavba.

S Vaškem jsme se srazili na mostě k lázním v Teplicích, kde se načepoval voda a vyrazilo se kolem Zdašova na Helfštýn a následně do Lipníku. Z tama jsme využili spolu s houfy cyklistů a inlinestů cyklotrasu podále Bečvy, kde byl luxusní asfaltový povrch. V Přerově byla první vetší pauza se sváčou, o kterou jsem se poděli i s Vrabcem. U Plumlovské přehrady na nás doléhal špatný pitný režim, tak nastalo doplnění ozdravným pivem. Po průjezdu Vojenského prostoru Dědice cyklotrasou 5 a 5075 jsme pomalu vstupovali do CHKO Moravský kras. Sjezdem ze Sloupu jsme projeli kolem Vývěrů Punkvy. Přes Blansko a Letovice jsme se zastavili u Vaška v Ivanovicích, odkud mě nasměroval na koleje. Tento výlet a pěkný zážitek končil v neděli v 21 hod.

FOTO:

9 komentáře k článku “Útok na Brno”

 1. Srnka říká:

  Tak to tedy klobouk dolů, pánové kolisti!!!

 2. Vláďa říká:

  Super Honzo :lol: , pěkná porce km ;)

 3. Karel říká:

  Pěkné ogaři, super výlet. Teď Honzo ještě cesta domů. ;)

 4. Bořek říká:

  Taky se skláním před Panem cyklistou 8O

 5. PardZCvz říká:

  Když jsem byl mladý, taky jsem jezdil na kole.

 6. Moňa říká:

  Supr výkon, jste moc moc dobří !!! ;)

 7. Machyš říká:

  Honzek se nezdá…. je borec ;)

 8. Zirecek říká:

  :o ))

 9. Evyk říká:

  Hm, Honzi, to sis dal, pěkná štreka. Ale stálo to za to, ne? 8)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.

*
Pokud jsi člověk opiš prosím text z obrázku
Anti-spam image

Spolek Ohlá klika šlape na RS WordPress s Texy!